Czemu audioprzewodniki dostępne w wielu muzeach cieszą się coraz większą popularnością.

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/includes/menu.inc).
Być może każdy, kto miał okazję zwiedzać kiedykolwiek muzeum denerwował się, jak musiał pędzić za swoją grupą, czasami nawet nie oglądnąwszy niektórych eksponatów. Jeszcze do niedawna takie sytuacje często były spotykane, i wielu zwiedzających nie było do końca zadowolonych z tego, co zobaczyli. I nie było też specjalnie wielkiego wyboru, zwłaszcza jeśli zwiedzanie w samodzielny sposób nie było dozwolone.

wakacje - fotogram
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Drugą opcją było (przyczepka samochodowa producent - blyss.pl) zamówienie osobistego przewodnika, ale tu trzeba się już było liczyć ze sporymi kosztami. Zresztą zwiedzanie samodzielne także nie jest dobrym pomysłem. O wielu miejscach i eksponatach można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, tyle że pod warunkiem że ktoś to powie. A wędrując samemu po muzealnych salach raczej nikogo takiego się nie znajdzie, chyba że się dołączy do jakiejś zorganizowane grupy. Jednak w ostatnim czasie dla takich samodzielnych, niezależnych turystów zaczęła się pojawiać ciekawa możliwość, a jest nią audio przewodnik. Przy kupowaniu biletów można się zaopatrzyć w nieduże elektroniczne sprzęty, które mogą bardzo się przydać podczas zwiedzania.

Zwykły audioguide jest wielkości pilota do telewizora, na wyposażeniu ma wygodne słuchawki, a steruje się nim paroma klawiszami.

Równie intrygujący post umieszczony jest tutaj, zatem odwiedź witrynę pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych i zobacz, jakie informacje tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią.

Będą one służyć do wyboru języka oraz zmiany nagrań. Audioprzewodniki mają w swojej pamięci zapisane prezentacje większości najciekawszych w danym muzeum miejsc, często z rozmaitymi ciekawostkami na ich temat. Dzięki temu można udać się samodzielnie na zwiedzanie, bez martwienia się, że się pominie coś interesującego. Ich dużym plusem jest również to, że można dopasować tempo zwiedzania do swoich potrzeb czy też modyfikować i zmieniać trasę. Bez wątpienia na rosnące zainteresowanie urządzeniami tego typu wpływ mają koszty.

Zamówienie przewodnika dla siebie może się wiązać ze sporym wydatkiem, audioprzewodniki są dużo tańszym rozwiązaniem. Z jednej strony dają oni turystom niezależność i swobodę, a z drugiej dostarczają im wielu interesujących informacji na temat miejsc, jakie aktualnie oglądają.