Do jakich zadań wykorzystuje się tego typu urządzenia jak prasy krawędziowe? W których branżach są wykorzystywane?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/includes/menu.inc).
Prasy krawędziowe, są to powszechnie używane sprzęty w przemyśle, które są odpowiedzialne za dokładne obrabianie krawędzi materiałów. To sprawia, że mogą one posiadać dobry kąt zgięcia. Właściwy układ elektryczny zamontowany w tego rodzaju urządzeniach zezwala na wykonywanie nawet maksymalnie dokładnych ruchów.

sklepy - marina
Author: Kuba Bożanowski
Source: http://www.flickr.com
Tylny zderzak wspomnianej maszyny odpowiada za precyzję umiejscowienia materiału, jaki jest obrabiany oraz za szybki i cichy przesuw. prasy krawędziowe składają się z płaskiej powierzchni, na jakiej umieszczany jest surowiec jaki chce się poddać obróbce, a także z listwy zaciskowej, jaka schodzi w dół oraz naciąga sztywno materiał w czasie wyginania. Proces zaciskania może też zostać przeprowadzony manualnie, automatycznie albo za pomocą pedału nożnego. Znajdująca się z przodu płyta pełniąca funkcję ramy jest zawieszona, może jednak zostać podniesiona zmuszając nasz surowiec do wygięcia się.

Najstarsze prasy (szczegóły pod adresem http://www.maragency.pl/kategoria/prasy/prasa-do-skratek-psa/68 ) krawędziowe zostały wymyślone już w latach pięćdziesiątych XX wieku. Takie sprzęty były dość proste, ale również skuteczne. Od początku całkiem sporo przedsiębiorstw na świecie było zainteresowanych takim projektem jak i produkcją tych urządzeń. Mniej więcej w okolicach lat siedemdziesiątych zaczęły wchodzić na rynek wieloosiowe prasy krawędziowe, zaś w połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku zaczęto stosować nowej generacji system monitorujący kąt gięcia. Dzięki takim systemom kąt był kontrolowany w czasie rzeczywistym, co dawało bardzo wysoką jakość obróbki. Dzisiaj tego typu maszyny, tak samo jak nożyce gilotynowe, wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu. Tak naprawdę to trudno sobie wyobrazić bez takich urządzeń pracę.

Urządzenia takie używane są przede wszystkim w obszarach przemysłu metalowego. Dzięki nim prawdopodobne jest bardzo szybkie i precyzyjne wyginanie materiałów metalowych. Dzisiaj wykorzystywane, nowoczesne prasy tego typu umożliwiają szybką oraz dokładną obróbkę krawędziową metali. Za pomocą najnowocześniejszych technologii komputerowych jak równie robotów możemy uzyskać zaplanowany wcześniej kąt zgięcia obrabianego elementu. Gięcie możliwe jest właściwie pod każdym kątem.przejdź do witryny - (kliknij https://jeger.pl/pl/farby-tablicowe/301-jeger-farba-magnetyczna.html)