Firma produkcyjna – stanowiska kontrolne i systemy wizyjne, czyli urządzenia decydujące o sukcesie produktu

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/includes/menu.inc).
Produkcja zawsze potrzebuje różnorodnego rodzaju nadzoru. Na każdym etapie, kontrola jakości, procesu wytwarzania, solidności i koniecznych wytycznych to bardzo istotna rzecz. Im bardziej zaawansowany oraz delikatny produkt, tym częstsza i bardziej szczegółowa musi być ta kontrola, nie mówiąc w ogóle o ważności tej końcowej.

fotografia - maszyny
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
odzwierciedlenie - maszyny
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście, minęły już czasy, gdy kontrola sprawowana była tylko przez pracownika. Naturalnie, w przypadku wybranych procesów produkcyjnych, na przykład w przemyśle żywnościowym, kontrola paliwa końcowa zwykle przeprowadzana jest tylko przez wyznaczonego pracownika. Mimo to, nawet w przemyśle żywieniowym, w trakcie procesów produkcyjnych jest robionych mnóstwo mniejszych kontroli poprzez urządzenia. Są to między innymi: odsiewanie produktów mniejszych, o innej wadze, o niewłaściwej formie i mnóstwo innych.
Z rozwojem technologii procesów produkcyjnych, wykształciły się przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w projektowaniu systemów nadzoru. Obecnie, Twoje przedsiębiorstwo jest w stanie nabyć kompletne stanowiska kontrolne, odpowiednie na różnorodne etapy produkcji. Są to specjalistyczne stanowiska, razem z urządzeniami wymaganymi do wybranego rodzaju działalności. Różne przedsiębiorstwa wyspecjalizowały się w projektowaniu odpowiednich stanowisk. Nie ma znaczenia czy produkujesz mikroskopijne komponenty elektryczne czy kompletne auta albo batoniki – na rynku znajdziesz odpowiednie urządzenia do kontroli.
Dodatkiem do nadzoru są wszelkiego rodzaju systemy wizyjne. Są to skomputeryzowane sprzęty, wykorzystywane do bezdotykowej analizy produktu. Są zrobione na wzór ludzkiego wzroku. Zazwyczaj kierowane przez komputer na ruchomym ramieniu. Systemy wizyjne zastępują pracowników na różnych etapach produkcji. Końcowe stanowiska kontrolne, są również wyposażone w systemy wizyjne, jako uzupełnienie. Dzięki takiemu połączeniu nie ma możliwości, by wytworzony produkt posiadał jakieś niedociągnięcia.
Żaden z wymienionych sprzętów nie jest niedrogi, lecz ich posiadanie zazwyczaj przechyla szalę na korzyść naszej firmy i produkcji. Jakość produkcji znacząco rośnie, a koszty w pewnym momencie się zwracają, tak więc na dłuższą metę, jest to znakomita lokata. Pamiętajmy, iż kontrola w każdej fazie produkcji zawsze się opłaca, również u średnich firm.

Na polskim rynku jest już wiele przedsiębiorstw oferujących wyspecjalizowane urządzenia oraz systemy do nadzoru produkcji. Dzięki temu można przykładowo przyoszczędzić, gdyż nie jesteśmy zmuszeni sprowadzać drogich maszyn z innych krajów.