Jak najlepiej uszczelniać okna, ażeby naprawdę trzymały ciepło? O czym powinniśmy pamiętać w tej kwestii?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/includes/menu.inc).
Uszczelniania wymagają na pewno okna starszego rodzaju, gdyż te nowoczesne, jak są dobrze zamontowane, nie powodują bardziej znacznych problemów pod tym kątem. Więc przed każdym sezonem grzewczym najlepiej jest sprawdzić ich aktualny stan i zatroszczyć się o najbardziej profesjonalne uszczelnienie. Poprawi to nie tylko wygodę przebywania w konkretnych pomieszczeniach, lecz i bardzo zmniejszy opłaty jakie mają związek z ogrzewaniem.

panorama - przemysł
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Stan okien warto skontrolować choć raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem ogrzewania. Żeby jesienią i zimą zaoszczędzić na kosztach jakie mają związek z utratą ciepła przez okna, należy przyjrzeć się w jakiego typu kondycji są wszystkie okna oraz poprawić różne mankamenty, w tym powstałe nieszczelności. Istnieją do tego różnorodne izolacje, najkorzystniej je nabyć w specjalistycznych sklepach, gdzie dostaniemy na przykład szczeliwa plecione.

Wszelkie najważniejsze fakty zawiera nasza witryna. Sprawdź, czy byłaby dla Ciebie użyteczna, a szukając różnych danych zapewne trafisz jeszcze na coś ciekawego.

Zwróćmy jednakże uwagę na kilka kwestii, jak stan ram i okuć.

przemysł - rzut
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Tego typu elementy dość często ulegają wypaczeniom, jak zaś ujrzymy tego typu znaki, powinniśmy sprawdzić, jak znaczna powstała krzywizna. Nie każda z takich będzie nadawać się do wyregulowania, czasem więc nie ma wyjścia, trzeba wymienić okna. Kolejna kwestia to kondycja szyb. W starych oknach dość często dochodzi do pęknięć i obluzowań szyb. Jeżeli mamy do czynienia z pęknięciem powinniśmy wymienić szybę, natomiast jak jest to obluzowanie szyby to najkorzystniej umocnić szyby silikonowymi masami uszczelniającymi. Zobaczmy również uszczelki, a zepsute oraz zdeformowane należy wymienić.

Jeżeli chcesz sprawdzić inny tego typu punkt widzenia na podnoszoną w tym poście kwestię, to przeczytaj więcej w omówieniu, które powiększy Twą wiedzę.

Do starych okien najbardziej korzystne są samoprzylepne, natomiast do nowszych lepiej nabyć zestaw odpowiednich uszczelek, które są dostępne w specjalistycznych sklepach. Kupimy tam także pozostałe konieczne rzeczy, jak sznury termoizolacyjne, tak więc przed kupnem w tego rodzaju sklepie bardziej korzystnie wykonać listę przedmiotów, jakie musimy zakupić.

Wielkim problemem też jest, aby uzupełnić ubytki pomiędzy ramą okleiną a ścianą. Najlepiej wtedy zastosować bezbarwny silikon. Nakłada się go w ten sposób, by jak najbardziej głęboko wniknął w szpary i je wypełnił. W identyczny sposób uszczelniamy szczeliny między parapetem wewnętrznym a oknem, lub parapetami a ścianą. Do tego rodzaju zadania niezbędne są oczywiście bezbarwny silikon w tubkach oraz pistolet do aplikowania silikonu.