O jakich rzeczach pamiętać urządzając miejsce do pracy? Co jest najważniejsze?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/includes/menu.inc).
Urządzenie przestrzeni warsztatowej to duże wyzwanie. Przecież musi to być przestrzeń wygodna, dobrze rozplanowana, musimy się tam czuć jak najlepiej, swobodnie i mieć dostatecznie dużo miejsca na pracę. Jak to zrobić?

Wszystko jest zależne od wykonywanego zajęcia i od tego co robimy. Zajęcia rzemieślnika są bardzo różne. Dla jednych potrzebujemy więcej, a dla innych mniej miejsca.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego artykułu i czytaj dalej tłumaczenia rosyjski o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Tym bardziej ostatnimi czasy w dobie powracania do łask starych zawodów, dużo osób jest na etapie urządzania własnych warsztatów. Istotne abyśmy mieli wystarczającą ilość przestrzeni. Jak tworzymy jakieś rękodzieła z reguły dobry jest układ jeden lub dwa stoły warsztatowe umieszczone w środku większego pomieszczenia. Musimy mieć swobodę ruchów by móc się dowolnie przemieszczać wokół nich. Takie ustawienie jest wygodne jak dla przykładu zajmujemy się renowacją mebli, albo stolarstwem. Umieszczenie takiego przedmiotu na podwyższeniu sprawia, iż jest do niego swobodny dostęp z każdej ze stron i nie trzeba się przy tym pochylać. Możemy pracować stojąc wyprostowanym.

przemysł - obrazeczek
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Przydatne będzie trochę przestrzeni na przechowywanie różnego rodzaju narzędzi, materiałów, zrobionych już artykułów lub tych nad, jakimi w danym momencie pracujemy. W takiej roli świetnie sprawdzą się regały magazynowe (Linde - wózek widłowy boczny) poustawiane pod ścianą. Takie najprostsze nie kosztują zbyt dużo, można je dostać w różnych marketach budowlanych. Jednak jeżeli chcielibyśmy zainwestować w porządniejsze bez problemu znajdziemy je w specjalistycznych punktach zajmujących się wytwarzaniem takich mebli.

Przestrzeń warsztatowa nie powinna istnieć bez wzorowego porządku. Trzeba wiedzieć co oraz w jakim miejscu położyliśmy, na jakiej konkretnej półce, żeby być w stanie to szybko odnaleźć. Nie możemy dopuścić do sytuacji gdy dłużej zajmuje nam poszukiwanie rzeczy niż ich tworzenie. Szalenie Istotne by po skończonej pracy dokładnie wyczyścić wszystkie sprzęty i miejsce pracy. Przez to sprzęty i sam warsztat będą nam dłuższy czas służyć. Nie zniszczą się tak szybko. Sprawi to też, że kolejnego dnia z przyjemnością od razu zabierzemy się do pracy, a nie będziemy musieli zaczynać dnia od zrobienia porządków. W innym wypadku gdy już wyczyścimy wszystko oraz doprowadzimy do porządku okaże się, iż już nie mamy siły na właściwe zajęcie.