Odkryj wyjątkowe uroki Dolnego Śląska - kilka ciekawych miejsc na udany weekend

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/includes/menu.inc).
Wrocław to niesamowite miejsce pełne zabytków, urokliwych restauracji i gorących imprez. Nic więc dziwnego, iż do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża co roku bardzo duża ilość turystów z całego świata. Na starówce we Wrocławiu usłyszymy każdego dnia mieszankę wielu języków, narodowości a także kultur.

wizerunek - turyści
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Kiedy planujemy wakacyjny urlop na pewno trzeba wziąć pod rozwagę nie tylko sam Wrocław, który zwiedzić oczywiście trzeba, ale również cały Dolny Śląsk. Rejon tego województwa jest niezwykle interesujący dla osób szukających ciekawych i urokliwych miejsc. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że ogromna większość atrakcji jest umiejscowionych całkiem niedaleko od stolicy Dolnego Śląska. Możemy więc zatem skorzystać z autobusów, pociągów albo też pomyśleć o temacie jakim jest wynajem busów. Ta ostatnia możliwość na pewno przyda się zorganizowanym grupom, jakie w szybki i komfortowy sposób chciałyby się przemieścić w dane miejsce. Jeżeli chodzi ogólnie o przewóz osób Wrocław Hamburg wrocław posiada kilka ciekawych propozycji. Począwszy rzecz jasna od standardowych taksówek, aż po coraz bardziej rozbudowaną komunikację miejską aż po propozycje Kolei Dolnośląskich. W czasie letnim wyjątkową popularnością, także wśród turystów cieszą się rowery next bike. Taki typ komunikacji będzie przydatny oczywiście w samym mieście. Natomiast kiedy chcemy wybrać się np. do Milicza lub też do innego urokliwego miejsca z grupą przyjaciół, to należy zwrócić szczególną uwagę na wynajem busów.

Z bardziej interesujących dla turystów miejsc, jakie absolutnie trzeba zobaczyć jest, wspomniany już wyżej, Milicz włączając w to urokliwą Doliną Baryczy. Spływ kajakiem z całą pewnością przysporzy sporej ilości wrażeń. Perłą Dolnego Śląska jest również Zamek Książ wraz z tajemniczym złotym pociągiem, o jakim w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno. Województwo dolnośląskie to również góry czyli Karkonosze z górującą nad rejonem Śnieżką. Kiedy zdecydujemy się tymczasem na eksplorowanie samego Wrocławia, to również powinniśmy zarezerwować sobie odpowiednią ilość wolnego czasu. Mając na uwadze to, że przewóz osób we Wrocławiu ma dla nas interesujące propozycje, nie musimy się martwić o transport. Warto jednak z góry przygotować sobie dokładny plan na temat tego, co i kiedy chcemy zwiedzić. Wyjeżdżając z Wrocławia nie można zapomnieć o zrobieniu sobie obowiązkowego zdjęcia z jednym z wrocławskich krasnali.