Rezystory mocy muszą pracować idealnie Rezystory mogą zmienić energię elektryczną w ciepło

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/stenoma.com.pl/includes/menu.inc).
W systemie elektrycznym znajduje się dużo elementów, które z pozoru mogą się zdawać nieważne oraz niepotrzebne, a tak naprawdę bez nich obwód elektryczny nie działałby tak jak należy. Przez to wciąż trzeba się zapoznawać z funkcjonowaniem poszczególnych części, nim zdecydujemy się coś odpiąć.

widok - przemysł
Author: Grzegorz
Source: http://www.flickr.com
rezystory mocy są niezbędne Czy wiemy, jak funkcjonują rezystory mocy?

Gdy przez jakieś urządzenie będzie przechodzić prąd, to ważne będzie to, żeby pojawiał się opór, a zatem aby tego prądu nie okazało się być więcej, aniżeli powinno, gdyż w końcu jest takie coś jak skoki napięcia. Dlatego właśnie w różnorakich obwodach montowane są rezystory mocy, które pomniejszają swą moc wprostproporcjonalnie do przechodzącego przez nie prądu. Wtedy posiadamy gwarancję, że w razie skoku napięcia nie dojdzie do spięcia, a to będzie oznaczało, że takie rezystory mocy działają dokładnie tak jak należy.

przemysł - panorama
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Rezystory będą częścią bierną obwodu elektrycznego Rezystory to niewielkie urządzenia

Powinniśmy sobie wydawać kwestię z tego, że energia elektryczna bardzo często przemieniana będzie w ciepło, mimo wszystko żeby tak się mogło stać, to konieczne jest to, aby były zainstalowane rezystory. Tylko wówczas możemy mieć gwarancję, że wszystko będzie działało tak jak należy, a co się z tym wiąże, że rezystory będą stawiały potrzebny opór, kiedy napięcie prądu będzie zbyt wielkie.

Koniecznie musimy popatrzeć jakie mamy tu ewentualności, tak byśmy mieli świadomość, że nasz obwód elektryczny - www.afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/41/napedy-lancuchowe-km35en-24vdc - pracuje tak jak należy.